AIDA škola
AIDA** Freediver (Ronilac na dah sa dve zvezde)
Preduslovi za pristupanje na kurs :
- Polaznik mora imati minimum 18 godina ili više. (16-17 godina uz pismeno odobrenje roditelja).
- Polaznik mora biti sposoban da prepliva 200m slobodnim stilom bez prestanka (bez peraja) i 300m slobodnim stilom sa maskom, disalicom i perajima.
Ronite iz zabave na moru ili u bazenu, volite da istražujete podvodni svet i svoje mogućnosti držanja daha dok ste u njemu, osećate se prijatno u vodi, čuli ste za osnovne stvari vezane za ronjenju na dah, želite da napredujete i da se bavite ronjenjem na dah na ispravan i siguran način?
Ili jednostavno želite da upotpunite svoje znanje i da ga ozvaničite Aida sertifikatom.
Onda je ovo kurs za Vas.
Dečija školica ronjenja
Ronilački klub Poseidon divers organizuje i vodi dečiju školicu ronjenja.
Školica ronjenja je namenjena deci uzrasta od pete godine pa naviše. Uslov za polazak u školicu ronjenja je da se deca ne plaše vode i da znaju da se održavaju na vodi.
CMAS škola
Apnea, apnoea, or apnœa (grčki: απνοια, iz-, lišavajući, ) je termin prestanka vanjskog disanja.
Slobodno ronjenje na dah je jedna od mnogobrojnih vodenih disciplina u kojoj se primenjuje tehnika zaustavljanja daha pod vodom. Na primer uključen je podvodni ribolov, podvodno fotografisanje, podvodni hokej, podvodni ragbi, apnea takmičenja i u izvesnoj meri ronjenje.
Arheolozi kažu da je ronjenje na dah disciplina kojom su ljudi zarađivali za život pre par hiljada godina. Prvi narod koji je bio poznat po vađenju školjki i sunđera iz morskih dubina je Haenyeo iz Koreje. Ama Ronioci iz Japana počeli su vaditi bisere pre 2000 godina. Ne treba zanemariti ni podvodne ribolovce koji su ronjenjem na dah i kopljem lovili ribu.
Disciplina koja danas generalno najviše privlači pažnju javnosti je apnea, ekstremni sport u kome takmičari pokušavaju da dostignu najveće dubine, vremena ili udaljenost u jednom dahu, bez pomoći postojećih aparata za disanje.
Podvodni hokej
Podvodni hokej je dinamična igra koja svoje korene vuče iz 1954. godine kada je početno zaigran od strane Engleskog kluba British SubAqua i predstavljen kroz časopis Neptune. Naime, ronioci British SubAqua tražili su neki novi oblik zabave i nešto novo što će im održati želju i kondiciju u vreme zimskih meseci kada je ronjenje u Severnom moru ograničeno zbog hladnoće. Prvi naziv igre bio je "pushers" da bi ubrzo nakon toga promenilo naziv u "Octopush" zbog same formacije igre.
Podvodni hokej nalazi popularnost u 60-ak zemalja sveta od kojih posebno treba naglasiti Veliku Britaniju, Australiju, Novi Zeland, Južnu Afriku, Holandiju i Francusku.